Dôležité vlastnosti šetričov

Šetriče WATERSAVERS® sú rozdelené do troch základných kategórií:

Všetky sú vyrobené v Českej republike, len z kvalitných materiálov, kompletizujú sa ručne, neusadzuje sa na nich vodný kameň a spĺňajú všetky požadované testy a certifikáty. Šetriče na vodovodné batérie a do spŕch sú jediné na svete, pri ktorých je možné, vďaka našej technológii, opakovane meniť množstvo pretekajúcej vody.

Šetriče na vodovodné batérie

Tieto šetriče sa pripevňujú na koniec vodovodného ramienka rovnako ako obyčajný perlátor. Štandardne je šetrič nastavený na prietok 6l/min. Podľa potreby si ale môžete objem prietoku vody zmeniť na 4, 6, 8, 10, 12 nebo 14l/min. Vďaka jedinečnému preperleniu vody vôbec nespoznáte, že tečie menej vody.

RA6 24 - antivápenný šetrič vody na vodovodnú batériu
RA6 22 - antivápenný šetrič vody na vodovodnú batériu
RA6 22/24U - univerzálne antivápenný šetrič vody na vodovodnú batériu

Rozdiel medzi šetričom WATERSAVERS® a obyčajným perlátorom

Cez obyčajný perlátor pretečie 15 až 17l/min. Hoci ho čistíte, usadzuje sa na ňom vodný kameň, a tak postupne koroduje. Voda naruší sitko v priebehu dvoch rokov. Potom je často potreba kúpiť nový. Skorodovaný perlátor môže navyše obsahovať nebezpečné baktérie a kontaminovať tak pretekajúcu vodu – napr. životu nebezpečnú Legionellou.

obyčajný perlátor po 3 rokoch používania
šetrič WATERSAVERS po 3 rokoch používania

Rozdiel medzi obyčajným perlátorom a šetričom WATERSAVERS® po 3 rokoch používania.

Čo to je a prečo je tak dôležitý anti-vápenný systém?

Tzv. anti-vápenný systém zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa. U bežných perlátorov sa tak musí vodný kameň čistiť, navyše kovové sitko aj tak časom skoroduje. Šetriče WATERSAVERS® majú časti, ktoré prídu do styku s vodou, plastové. Umelá hmota je vysoko odolná proti chemikáliám a horúcej vode, vydrží až 179°C.

rozkladanie šetriče WATERSAVERS

Rozdiel medzi šetričom WATERSAVERS® a úsporným perlátorom

Úsporný perlátor má pevne nastavený prietok vody, ktorý nemožno meniť. Navyše prúd vody nie je na dotyk moc príjemný. Ak je úsporný perlátor kovový, koroduje rovnako ako obyčajný perlátor a baktérie môžu kontaminovať vodu. Vo väčšine prípadov sa po rozobratí už nedá zložiť späť (napr. kvôli čisteniu). Uvádzané prietoky a úspory často nie sú podložené. Záručná doba je len 2 roky.

prietok vody úsporného perlátora
prietok vody šetriče WATERSAVERS

Porovnanie prúdu vody u úsporného perlátora a šetriče vody WATERSAVERS® pri totožnom nastavení prietoku (6l/min).

Ako možno u šetričov zmeniť prietok vody

Súčasťou balenia sú silikónové krúžky, ktoré sa od seba líšia farbou a hrúbkou. Podľa toho, aký prietok vody potrebujete, tak vložíte potrebné krúžky do šetriča. Stačí, keď šetrič rozoberiete, vytlačíte pomocou nejakého špicatého nástroja nastavený čierny silný krúžok a na jeho miesto vložíte krúžky, ktoré sú potrebné podľa návodu.

rozloženú šetrič WATERSAVERS na jednotlivé diely
zistiť viac o nastavení

Šetriče WATERSAVERS® sa veľmi ľahko udržujú

Údržba je naozaj veľmi jednoduchá. Stačí len občas prepláchnuť biele sitko, kde sa zachytávajú hrubé nečistoty nachádzajúce sa priamo vo vode. Buď spoznáte zanesenia zhoršeným prietokom vody, alebo rovno odporúčame čistiť šetrič preventívne raz za pol roka. Znečistenie sitka ovplyvňuje kvalita vody.

rozkladanie šetriče WATERSAVERS

Čo by ste mali vedieť o hygienických atestoch

Základným potvrdením je tzv. overenie zdravotnej neškodnosti výrobku určeného pre priamy styk s pitnou vodou. Dovozca alebo predajca ho mať musí.

Šetriče sú chránené proti odcudzeniu

Ponúkame tiež rad šetričov antivandal, ktorá obsahuje ochranný systém proti odcudzeniu. Tieto šetriče sú ideálne do verejných priestorov. Kľúč je súčasťou balenia.

antivápenný šetrič vody s ochrannými kovovými prvkami RA6 22A
antivápenný šetrič vody s ochrannými kovovými prvkami RA6 24A

Šetriče do spŕch

Šetriče do spŕch sa montujú medzi sprchovú batériu a sprchovú hadicu. Sú vyrobené z rovnakých materiálov ako šetriče na vodovodné batérie. Spĺňajú teda všetky hygienické atesty, sú anti-vápenné, prietoky sú podložené laboratórnym meraním a pod. Nový šetrič je štandardne nastavený na prietok 10l/min. Vy si ale podľa potreby môžete zmeniť prietok vody na 6, 8, 10, 12 nebo 14l/min.

Čo je vysokopevnostná sprchová hadica

V rámci sortimentu pre sprchy ponúkame tiež vysokopevnostnú sprchovú hadicu, ktorá je k dispozícii buď so zabudovaným šetričom, alebo bez zabudovaného šetriča. Jedinečná je v tom, že sa neláme a znesie vysoký tlak.

Popis a výhody vysokopoevnostnej hadice:

  • je vhodná pre všetky typy sprchových batérií
  • vyrobená pre intenzívne zaťaženie z kvalitnej pochrómovanej mosadze
  • jej dĺžka je 150cm, možno natiahnuť až na 200cm
  • oba konce v prevedení robustnej kónické matice
  • štandardné závity 1/2"
  • znesie ťah až 50kg, tlak až 10 atmosfér, teplotu 1–90°C
  • záručná doba 2 roky
vysokopevnostné sprchová hadica

Ako možno u šetričov zmeniť prietok vody

Súčasťou balenia sú silikónové krúžky, ktoré sa od seba líšia farbou a hrúbkou. Podľa toho, aký prietok vody potrebujete, tak vložíte potrebné krúžky do šetriča. Stačí, keď šetrič rozoberiete, vytlačíte pomocou nejakého špicatého nástroja nastavený čierny silný krúžok a na jeho miesto vložíte krúžky, ktoré sú potrebné podľa návodu.

rozloženú šetrič WATERSAVERS na jednotlivé diely
zistiť viac o nastavení

Šetriče na toalety

Šetriče na toalety sú vhodné pre všetky bežné, ale aj dvojtlačítkové toalety. Množstvo úspory vody sa nastavuje pomocou tzv. valčekov, ktoré tiež zabraňujú pretekaniu WC.

šetrič vody WC STOP na toaletu

Spotreba vody na toalete v domácnosti

Pri každom spláchnutí na bežnej toalete sa spotrebuje 10 litrov vody. V domácnosti, kde žijú 4 ľudia, sa teda priemerne za deň spotrebuje na splachovanie cca 280 litrov vody. Za rok už je to 102200 litrov vody – teda zhruba 150. Vďaka WC stopu možno ale spotrebovať až o 70% menej vody. Domácnosť by tak mohla ušetriť 105€ ročne len na toalete.

zistiť viac o inštalácii
českyEnglishDeutschfrançaisitalianoEspañol

© 2006–2017 WATERSAVERS, s.r.o. – všetky práva vyhradené