Ako vybrať správny šetrič

Po ktorých vlastnostiach by sme sa mali pozerať pri výbere šetriča, tak aby spĺňal všetky očakávania?

Zrejme budeme chcieť, aby šetrič dobre plnil svoju funkciu a šetril, dal sa ľahko nainštalovať, dobre vyzeral, prípadne nebol vidieť, bol odolný, slúžil dlhé roky, jeho používanie bolo bezpečné a aby neobmedzil náš komfort. Presne toto sú vlastnosti, ktoré sme sledovali pri vývoji šetričov WATERSAVERS®.

Bezproblémová inštalácia

Inštalácia našich šetričov je zložitá asi tak ako vymeniť žiarovku. Navyše každý nami zaslaný šetrič obsahuje návod, prípadne máte k dispozícii aj kompletné návody vrátane obrázku. A to aj pre šetriče na vodovodné batérie drezové/umývadlové, sprchové aj na toalety.

Cena a úspora

Cena je dôležitý faktor pri nákupe, ale pre nás je dôležitejšia kvalita (nemusí sa meniť), bezpečnosť (bezpečné materiály bez ftalátov atp.), výkon (šetrí maximum možného na danom mieste) a komfort užívateľa. Ak sa zohľadnia všetky tieto faktory, potom sú šetriče WATERSAVERS® jasnou voľbou.

K čomu je šetrič, ktorý šetrí, ale nevyhovuje nám prúd vody (napr. niekoľko tenkých ostrých a nepríjemných pramienkov)? K čomu je šetrič, u ktorého nám vyhovuje prúd vody, ale šetrí málo? K ničomu. Ak nie je možné ho ani nastaviť, tak sme nútení ho buď použiť alebo vyhodiť.

Šetriče WATERASVERS® sú konštruované tak, aby bol prúd vždy príjemný. Tak, aby bola vytváraná ilúzia plného vodného valca a aby šetril maximum vody na danom mieste. Každý si totiž jednotlivý šetrič môže nastaviť na každom jednotlivom mieste. Získate tak vysokú úsporu, ktorá rýchlo zaplatí počiatočnú investíciu do šetričov ale čo je dôležité, neprídete pri tom o svoj komfort.

Naše odporúčanie

Po inštalácii šetriče na každom jednotlivom mieste odporúčame vykonať orientačnú skúšku. Vyskúšajte si, či vám prúd vody vyhovuje. Podľa návodu môžete nastaviť rôzne hodnoty prietoku u každého šetriča a tým optimalizovať úsporu a komfort na každom jednotlivom mieste. Výška vašej úspory je tak vo vašich rukách. Keby vám nastavenie z nejakého dôvodu nevyhovovalo, ľahko si môžete prietok znova zmeniť.

Nastaviteľnosť šetričov

Všetky naše šetriče sú nastaviteľné. Vy sami si môžete určiť, kde je vaša hranica medzi úsporou a komfortom a to na každom jednotlivom mieste spotreby vody. Jedine tak je možné dosiahnuť optimálneho stavu, keď sa dosiahne maximálnej úspory bez toho, aby vás to nejako obmedzovalo.

Kvalita

Naše produkty slúžia v prevádzkach cez 10 rokov a nie je dôvod, aby neslúžili ďalších 10. Na naše produkty dávame 5 rokov záruku. To si môžeme dovoliť len preto, že vieme z akých materiálov a akých postupov bolo použité pri ich výrobe. Šetriče napríklad chromujeme dvojnásobnou vrstvou oproti štandardu. O kvalitu tak nemusíte mať strach.

Bezpečnosť produktu

Šetrič prichádza do kontaktu s vodou, ktorú pijeme alebo s ňou prichádza do styku naša pokožka. Preto kvalita použitých materiálov je zásadná. Nechceme zbytočne do tela dostávať látky, ktoré tam nepatria.

Výška úspory a zachovanie komfortu

Obrovskou výhodou našich šetričov na vodovodné batérie je to, že vytvárajú veľmi príjemný prúd vody aj pri veľmi malom prietoku.

K čomu by bola úspora, keby sme neumyli riad, alebo sa dobre neosprchovali. Komfort je dôležitý a jeho zachovanie je zásadné preto, aby sme neváhali investovať do úsporného riešenia. Naše šetriče sú nastaviteľné – komfort užívania si tak možno nastaviť na každom jednotlivom mieste. Bežný prietok v sprche je 18–25l/min. S naším šetričom si môžete nastaviť 6/8/10/12/14l/min, pritom vo väčšine prípadov bude vyhovovať nami nastavených 10l/min, ale je to čisto vo vašich rukách, ako si sprchový regulátor nastavíte pre vaše účely. U vodovodných batérií bežne preteká 12–15l/min. Naše šetriče možné nastaviť na 4/6/8/10/12/14l/min, pritom vo väčšine prípadov bude vyhovovať nastavenie 6l/min z výroby. Ale ak vám stačí v kúpeľni len 4l/min, a v kuchyni potrebujete 8l/min, tak si to jednoducho zmeníte.

Antivápennost

Hoci rôzni výrobcovia uvádzajú, že ich výrobky sú antivápenné, odporúčajú napríklad zakúpenie špeciálneho „kľúča“ na odstránenie vodného kameňa. S ničím takým sa u WATERSAVERS® nestretnete. Naše výrobky skutočne veľmi dobre odpudzujú vodný kameň, vďaka svojej konštrukcii a použitému materiálu. Sú vhodné aj pre miesta s extrémnou tvrdosťou vody, kde sa vodný kameň usadzuje naozaj na všetkom. V takom prípade ich stačí raz za čas odskrutkovať a ponoriť do octu, ktorý im neublíži, prípadná vrstvička vodného kameňa z nich zmizne a sú ako nové. V prípade starých perlátorov s kovovým sitkom toto nie je možné robiť dlhodobo a ľudia nezriedka volia možnosť odstránenia perlátora natrvalo. Čo je to najhoršie z možných riešení. Vyskúšajte šetriče WATERSAVERS® a uvidíte, že budete spokojní!

českyEnglishDeutschfrançaisitalianoEspañol

© 2006–2017 WATERSAVERS, s.r.o. – všetky práva vyhradené