História spoločnosti

Ako vznikol nápad na šetriče vody

Iste s nami budete mnohí súhlasiť, že veľa nápadov vzniklo práve tým, keď zistíte, že niečo potrebujete, ale ono to buď zatiaľ neexistuje, alebo existuje, ale nejako to nie je ono. U prvých našich šetričov tomu nebolo inak. Zakladatelia spoločnosti, Radomír Božek a Alena Macháčková, vlastnili firmu na sanitárnu techniku, a preto sa im pri rozširovaní sortimentu dostali do rúk zahraničné šetriče vody. Myšlienka šetrenia vody ich nadchla, ale veľa týchto produktov na trhu malo „medzery“ v kvalite, a tak vzniklo rozhodnutie vyrobiť šetrič vlastný. Z materiálov, ktoré naozaj vydržia a s preukázateľnými prietokmi vody.

Prvé nápady a prototypy tak vznikali priamo doma na kolene. Skúšalo sa, ako k sebe jednotlivé diely lepiť, ako najlepšie regulovať prietok vody… Išlo jednoducho o to nájsť tú správnu cestu, čo sa nakoniec podarilo, a tak mohol začať vývoj našich šetričov vody. Svojim nápadom sme zaujali aj Juhomoravské inovačné centrum, ktoré spoločnosti pomohlo s celým rozjazdom. Za všetkým stojí nápad, ako unikátne prevzdušniť pretekaný prúd vody tak, že opticky tečie stále rovnako vody, ale vy šetríte vodu i planétu. Prvé vyrobené šetriče skompletizovala celá rodina, príbuzní a známi. Teraz už ročne vyrobíme do 100000 kusov a kapacita výroby je pripravená na navyšovanie. V súčasnej dobe už operujeme nielen na českom a slovenskom trhu, ale exportujeme do celej rady európskych, afrických a ázijských krajín.

Spolupracujeme

Za dobu nášho pôsobenia sme nadviazali spoluprácu s množstvom organizácií, združení i vládnych agentúr.

Náhradné plnenie

Spolupracujeme so spoločnosťou SIMACEK HS, ktorá zamestnáva viac ako 60% osôb so zdravotným postihnutím.

WATERSAVERS® na EXPO Milano 2015

Rapídne ubúdanie vody je celosvetový problém a šetriče WATERSAVERS® sú jednoduchý a efektívny spôsob riešenia, ako zabrániť zbytočnému plytvaniu vody. Preto sme boli vybraní medzi 10 hlavných lákadiel expozície južnej Moravy a Brna. Ústrednou témou bolo „Potraviny pre planétu, energia pre život“.

CZEXPO 2015
českyEnglishDeutschfrançaisitalianoEspañol

© 2006–2017 WATERSAVERS, s.r.o. – všetky práva vyhradené