Často kladené otázky

Dôjde k zníženiu komfortu?

Nedôjde… u batérií dokonca dochádza k zvýšeniu komfortu.

Vodovodné batérie

U batérií naši zákazníci hovoria o zvýšení komfortu, hoci bežným perlátorom pretečie spravidla 12–18 litrov vody za minútu a naším nastaviteľným štandardne 6l/min (možno ľahko nastaviť 4/6/8/10/12/14 podľa požiadaviek). Opticky tečie stále rovnako vody a riad aj ruky si umyjete krásne aj pod 6l/min. Vďaka tomu, že voda tečie dutým silne preperleným valcom, nestrieka na okolité povrchy, čo ocenia najmä ženy. Optický, pocitový komfort je zachovaný, šetríte a ešte nemusíte toľko umývať okolité povrchy.

Sprchy

Bežnou sprchou pretečie 18–25 litrov vody za minútu, my tomu hovoríme „vodopád“. Naše regulátory spŕch vytvárajú wapkový efekt a sú nastavené na 10l/min, čo bežne stačí a ten kto o tom nevie, rozdiel nespozná. Štúdia hovorí o tom, že dĺžka sprchovania sa nezvýši. Keby to však z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovalo, ľahko si regulátor sami nastavíte na 4/6/8/10/12/14l/min. Ušetříte vždy. Nastavte si regulátor, tak abyste ušetrili čo nejviac a pritom nespoznali rozdiel.

Toalety

WC STOP – primitívne a efektívne. Okrem toho, že budete dlhšie držať tlačidlo na spláchnutie, rozdiel nespoznáte. Vždy budete mať k dispozícii plný objem nádržky. Sami môžete rozhodnúť, koľko vody práve chcete použiť v danom prípade. Je vyrobený z nerezu a v bežnej toalete s ním ušetríte až 70% vody. Jednoducho vždy použijete len toľko vody, koľko práve potrebujete. Prečo neustále splachovať 10–12l vody, keď môžete spláchnuť napríklad len 2l. Priemerne chodíme 7x denne na toaletu.

Kde je vhodné šetriče používať?

Takmer všade sa ušetrí. Sú ale výnimky a na tie sa pozrieme.

Šetriče nepoužívajte tam, kde potrebujete plný prúd vody. Pani upratovačke v hoteli nechajte miesto, kde si napúšťa vedro vody bez šetriča. Pre zvyšok hotela sú šetriče takmer nutnosťou. Pokiaľ Vám ale žena bude tvrdiť, že v kuchyni šetrič nechce, „pretože by dlhšie napúšťala vodu na varenie,“ potom vedzte, že iba cca 3% vody v domácnosti sa užíva na pitie a varenie.

Sú šetriče hygienické?

Áno a to podstatne viac ako normálne perlátory.

Vďaka tomu, že sa na našich šetričoch netvorí vodný kameň, nemajú kde baktérie typu Legionella žiť a množiť sa. Hygienické vlastnosti využívajú aj veľké nemocnice (FN na Homolce, FN v Motole…). Navyše naše šetriče môžete sterilizovať do 179°C.

Mám zlé odpady, upchávajú sa mi. Odporúčate vaše šetriče aj v  tomto prípade?

Nie, neodporúčame.

Kým si neopravíte odpady, šetriče neodporúčame. Odporúčame si ale spočítať, koľko môžete ušetriť so šetričmi. Potom oprava odpadu nebude toľko bolieť. Kúpte ich zatiaľ ako darček niektorému príbuznému, nech vám povie, čo si o nich myslí. Kúpte ich zvyšku rodiny a možno vám potom tiež pomôžu s rozpočtom na novú kanalizáciu. Môžeme si navzájom pomáhať, len to chce vedieť ako.

Komu nákupom šetričov prospievam?

Verte, že všetkým.

Vy získate kvalitný tovar, ktorý Vám okamžite začne šetriť vodu, energiu a peniaze. Nebudete spotrebovávať zbytočne zdroje našej planéty, čo je pre nás všetkých dôležité do budúcnosti. Môžete mať zo seba radosť.

Kto ste?

Sme jediný český výrobca.

Poznáme miestne podmienky a na tie sú naše šetriče dimenzované. Ostatné perlátory a šetriče pochádza prevažne z Ázie. Tam platia iné normy, napr. U šetričov je uvádzané, že znížia prietok na 5l/min, ale to je pri tlaku 3 bary. V EÚ je bežný tlak 5–6 barov. Po zakúpení sa potom zákazník čuduje, že voda tečie oveľa viac. Ďalej sa uvádza, že sú antivápenné, ale odporúčajú vám kúpiť si špeciálny kľúč na mechanické odstránenie vodného kameňa. Naše výrobky žiadne kľúče nepotrebujú. Sú vyrobené z prvotriednych materiálov a tak, aby slúžili dlhé roky. Nenechajte sa oklamať, žiadajte kvalitu českého výrobcu. Veríme, že keď nakúpite u nás, budete spokojní a drobný rozdiel v cene sa vám rýchlo vráti v podobe vyšších úspor a bezúdržbovosti.

Mám nízky tlak (3 bary), budú šetriče fungovať?

Rozhodne áno.

Každý náš šetrič je plne užívateľsky nastaviteľný s certifikovaným prietokom. Šetriče vody a energií WATERSAVERS®, fungujú spoľahlivo už od 1 baru. Výsledky potokolu zo STROJÁRSKEHO ZKÚŠOBNÉHO ÚSTAVU, s.p. nájdete tu.

Koľko ušetrím?

Záleží na tom, či si vybavíte celú domácnosť alebo podnik a ako si naše šetriče nastavíte. Bežne ušetrí rodina 50% vody aj nákladov na jej ohrev. To za predpokladu, že ošetrí všetky miesta v byte/dome, kde sa spotrebováva veľa vody (batérie/sprchy/ toalety) a nechá nastavenie na štandardnom, čo je6 l/min. u batérií, 10l/min. u spŕch a nainštaluje si WC stopy. My vám ale dávame slobodu šetriť, kde chcete a koľko chcete. Všetky naše šetriče sú totiž ľahko nastaviteľné na 4/6/8/10/12/14l/min. Takže v kuchyni si môžete nechať napríklad 8l/min, aby ste si rýchlejšie napustili kanvicu alebo hrniec a v kúpeľni si nastavte na umývanie rúk a holenie pre zmenu 4l/min. Je to na vás. Výpočet úspor nájdete tu.

Z čoho sú šetriče vyrobené?

Z tých najlepších dostupných materiálov.

Všetky perlátory a šetriče WATERSAVERS® sú certifikované ako výrobok pre priamy styk s pitnou vodou podľa Vyhlášky č. 409/2005 Zb. v platnom znení. Kovové povrchy sú chromované oproti štandardu dvojnásobne. Na kvalite nám skutočne záleží. Preto si môžeme dovoliť poskytnúť 5 ročnú záručnú dobu.

Ako dlho šetrič vydrží?

Dlho… pokojne aj 20 rokov.

Kvalite veríme natoľko, že automaticky dávame 5 ročnú záruku. To je okrem iného doba, za ktorú bežný perlátor v miestach s tvrdou vodou už môžete dávno vyhodiť a stratiť čas a peniaze (cca 2€) za jeho výmenu. O premrhaných peniazoch ani nehovoriac, pretože s bežným perlátorom to sú stovky Eur na jeden šetrič.

Máme tvrdú vodu, je to problém?

Nie je… naše šetriče obstoja aj v miestach s veľmi tvrdou vodou.

Vnútorné časti šetriče sú vyrábané z kvalitného plastu, ktorý je hladký a klzký. Sú antivápenné. Keby sa vám po čase predsa len drobná usadenina na šetriči vytvorila, bez obáv ho môžete vykúpať v octe. Bežné kovové sitko tým narušíte a po čase zničíte. Náš plastový povrch sa iba okúpe a bude ako nový.

Čo usadeniny v potrubí?

Tu sa nič nemení.

Naše šetriče majú jednoduché sitko, ktoré opláchnete a fungujete ďalej. Ak vás trápia nečistoty vody dlhodobo, odporúčame, aby ste uvažovali o centrálnom filtry nečistôt. Vždy je potrebné riešiť príčinu miesto dôsledku. Pretože tečie 3x menej vody, tak sa naše šetriče menej upchávajú.

Oplatí sa nákup šetriča vody, keď mám vlastnú studňu?

Určite oplatí.

Nespotrebovaná voda vám zostane. Hladiny spodných vôd v SR klesajú, šetriť s vodou je jednoducho rozumné. Väčšinou rovnako platíte stočné a na tom ušetríte asi polovicu. Nehľadiac na to, že čerpadlo spotrebováva tiež elektrinu a ak bude musieť čerpať menej vody, bude tiež menej hluku. Nemenej podstatné je to, že ohriať m3 vody podľa typu ohrevu stojí cca 7–12€. Tým, že nespotrebujete teplú vodu aj keď za samotnú vodu neplatíte, ušetríte na jej ohreve, na stočné a na elektrine.

Chcem si kúpiť solárne panely na ohrev vody, majú šetriče zmysel?

Jednoznačne áno.

Tým, že si znížite celkovú spotrebu vody, ušetríte – za studenú aj za teplú. Pri znížení spotreby o 30% nemusíte kupovať tak veľký solárny systém, panelov budete potrebovať o–tretinu menej, nádrž bude tiež menšia. Tým ušetríte na investíciu spravidla stovky eur. Nehľadiac na fakt, že solárne panely fungujú len keď svieti slniečko, avšak teplú vodu potrebujete celý rok. Naše šetriče vám budú šetriť celý rok. Nielen energiu na ohrev TUV, ale aj vodu samotnú. Návratnosť investície do solárnych panelov je cca 10–15 rokov. Návratnosť investície do našich šetričov 1–6 mesiacov. Kúpte si šetriče hneď a môžete tak šetriť napríklad na ten solárny systém, po ktorom túžite.

českyEnglishDeutschfrançaisitalianoEspañol

© 2006–2017 WATERSAVERS, s.r.o. – všetky práva vyhradené